ONLINE WORKSHOP


Strawderi olarak ülkemizde el yapımı deri ürünlerinin üretimini her zaman destekledik. Bu bakış açımızdan ötürü workshop düzenlemekten hep keyif aldım (Mert Başbuğ). Bir arada bulunmak, bir şeyler paylaşmak, bilinen bilgi ve tecrübeleri paylaşmak ve katılımcıları doğru bilgiye doğru şekilde yönlendirmek hep temel bakış açımı oluşturdu. Workshopların sonunda da neyin nereden nasıl temin edilebileceğini bu sebeple paylaşıyorum. Yanlış kişilerden ve firmalardan ihtiyacınız olmayan ürünleri fahiş fiyatlara almanızı istemem. Talep arttığı için ürün satışı da arttı, dolayısıyla aralarında seçim yapmak da zor bir hal aldı. 

Şirket kurulum sürecini ve olaylara yaklaşımımı daha iyi anlamanız için şu blog yazımı da şuraya bırakıyorum. Dilerseniz göz atabilirsiniz. 

https://strawderi.com.tr/blogs/seyahat-sanat-tasarim/strawderi-nasil-kuruldu

Covid - 19 nedeniyle her hafta düzenlemekte olduğumuz workshop etkinliklerimize ara vermiştik. Normal zamanda sizlerle gerçekleştirdiğimiz workshopların nasıl ilerlediği hakkında bilgi almak isterseniz şu sayfamıza göz atabilirsiniz. 

https://strawderi.com.tr/pages/deri-workshop

Talepler doğrultusunda online olarak workshop /deri atölye çalışmalarını gerçekleştirmeye karar verdim. Bu salgın süreci geçtiğinde atölyemizin kapılarını sizlere tekrar açacağız fakat şehir dışında olup fiziksel olarak atölyemize gelme imkanı olmayanlar için online eğitimleri devam ettirmeyi düşünüyorum. 

Elbette online workshop fiziki olandan biraz daha farklı olacak. Yüz yüze gelememek pek tercih ettiğim bir durum olmasa da içinde bulunduğumuz duruma uyum sağlamamız gerektiğini düşünüyorum. Online workshopta katılımcıya temel olarak neler kazandırmak istiyorum onları başlıklar halinde sıralayayım;

1) Ekipman 

Hemen hemen konuştuğum kişilerin hepsinde bir ekipman sorunu var. Gayet de doğal bir durum çünkü çok fazla seçenek var. Ne gerekli, ne gerekli değil bu oldukça kafa karıştırıcı. Nereden almak gerekiyor, deri nasıl alınmalı gibi çok fazla problem var. Elbette profesyonel olarak yapmak için oldukça fazla malzeme ve ekipmana ihtiyaç duyuluyor ve hemen hemen her iş gibi bunun da sonu pek yok. Siz sınırlamadıkça seçenekler hep olacaktır :) 

Üretimi gerçekleştirirken uzaktan size yardımcı olmam için ne gerekiyorsa onları toparlayıp bir kit haline getirdim. Normalde ekipman satmak istemiyorum fakat şunu şuradan şunu şuradan temin edin dersem çok karışıklık olabilecektir diye tahmin ediyorum. Dilerseniz tabi ki kendiniz de temin edebilirsiniz. Ben üzerine fazla bir kar da koymadan(kar koymak zorundayım hem mesaimi alıyor hem de kargo vs gibi masraflar da ekleniyor) size gönderebilirim temel ekipmanları. Şuraya görsel bırakıyorum nasıl bir şey olduğunu görmeniz açısından. Bunu şu sebeple açıkladım, ekipman alıp satmaktan değil bilgimin satışını yapmaktan, ürettiğim ürünlerin satışını yapmaktan keyif alıyorum. 

 

Ekipmanlar size ulaştıktan sonra belirlenen günde 4 kişilik ekipler halinde görsel bağlantı sağlayacağız.

2- Nasıl ürün üretilir

Videolarla da destekleyerek yaklaşık 3-4 saat boyunca ürünün nasıl üretileceğini aktarıyor olacağım. 

3- Daha sonra nelere ihtiyacınız olacak

Atölye sonunda size gönderdiğim ekipmanlar dışında başka nelere ihtiyacınız olabileceğini ve bunları nereden nasıl temin edebileceğinizi aktaracağım. Bunu önemsiyorum, çünkü dediğim gibi çok fazla malzeme satan yer var. Çoğuyla görüştüm. Gereksiz ve kalitesiz çok fazla ekipman piyasada dönüyor, yanlış tercihler yapıp paranızı boşa harcamanızı istemem. 

Sonuç olarak ; bazı ekipmanların elinizde olması gerekecek. Bunları isterseniz siz kendi imkanlarınızla temin edebilirsiniz, isterseniz de benim sizler için hazırladığım kit ile bunu yapabilirsiniz. 

ETKİNLİK KATILIM FORMU

Formu doldurursanız daha detaylı görüşme sağlayabiliriz. Sevgiler, sağlıkla kalın.