workshop / deri atölye çalışması / kartlık yapımı


ONLINE WORKSHOP HAKKINDA BİLGİ : https://strawderi.com.tr/pages/online-workshop
Deri workshop / atölye çalışması normalde çok sık yapmıyordum fakat artık talep fazlaca geldiği için her hafta cumartesi günleri yapıyorum. Kayıtları yaklaşık 3 hafta öncesinden dolmuş oluyor genelde. Şu an 04.02.2020 tarihinde bu yazıyı yazıyorum fakat şubat ayı kayıtları neredeyse tamamen dolu, mart için kayıtları yapıyorum. 
Madde madde açıklamaya çalışacağım;
1 - İçerik Nedir? 
Atölye yaklaşık 4 saat sürüyor ve en fazla 5'er kişilik gruplar halinde düzenliyoruz. Hobi olarak deriye nasıl başlanır, deri nasıl kesilmeli, deri nasıl dikilmeli, herhangi bir deri parçasını nasıl kesime hazırlamalıyız, nasıl kalıp çıkartmalıyız gibi konu başlıkları üzerine konuşup denemeler yapıyoruz. Ardından da kendi kartlığınızı yapmaya başlıyorsunuz. 
2 - Atölye sonunda yaptıklarınız ne oluyor? 
Sizin oluyor elbette :)
3 - Gelirken yanınızda bir şey getiriyor musunuz? 
Hayır, gelmeniz yeterli :)
4 - İstediğiniz şeyi tasarlayıp onu o an orada yapabilir misiniz? 
Maalesef atölye içeriğinde bu yok. Sıfırdan bir şeyi tasarlayıp üretmek oldukça meşakkatli bir süreç ve birkaç deneme gerektiriyor. Çoğu katılımcı hayatında ilk kez böyle bir şeyi denediği için ilk seferde yapması fazla vakit alır ve bu çok yorucu olur. Atölyeye katıldıktan sonra tabi ki kendiniz artık tasarlayıp istediğinizi üretebilirsiniz.  Baya bir yol ilerlemiş olacağınızı garanti ediyorum. Bir sonraki aşama olarak ilkine katılım sağlayanlarla 2.sini bu şekilde yapacağım birkaç ay sonra. 
5 - Atölye nerede? Nasıl ulaşabilirim? 
Kartal'da merkeze yakın, minibüs yolu arkası sahil yolunun üstü. E5'e biraz uzak ama metro hattı kullanan da oradan gelebilir minibüs ile aktarma yaparak. Marmaray ile oldukça yakın, Başak istasyonuna yürüyerek 5 dakika. Aracınızla gelirseniz aracınızı sokak arasında park edebileceğiniz yerler mevcut, oldukça sakin bir yer. 
Adres: Yukarı mh, Doğan sk, 32/c Kartal/İstanbul
6 - Ekipman almalı mısınız? 
Atölyeye katılmadan bir şey almanızı önermem. Katıldıktan sonra nelere ihtiyacınız olduğuna çok daha rahat karar veriyor olacaksınız.
7 - Ücreti nedir? 
1 kişi için katılım bedeli 180 tl. 

Etkinlik Katılım Formu

 

ÖNEMLİ NOT : Belirlenen tarihte etkinliğe katılmayan katılımcıların ücretleri iade edilmeyecektir. 

 

 

 Not : Workshop gelirlerinin bir kısmı atölyenin bulunduğu sokaktaki hayvanlar için harcanmaktadır.