workshop / deri atölye çalışması


1 - İçerik Nedir? 

1.gün (cumartesi) 12:00-16:00
 
-deriyi tanıma
-el aletlerini tanıma
-deri kesim tekniği
-dikiş teknikleri
-basit kalemlik yapımı
 
2.gün  (pazar) 12:00 - 17:00
 
-gelişmiş el aletleri kullanımı
-tasarım süreci
-kartlık yapımı
-malzemeler seçimi ve alımı
2 - Atölye sonunda yaptıklarınız ne oluyor? 
Sizin oluyor elbette :)
3 - Gelirken yanınızda bir şey getiriyor musunuz? 
Hayır, gelmeniz yeterli :)
4 - İstediğiniz şeyi tasarlayıp onu o an orada yapabilir misiniz? 
Maalesef atölye içeriğinde bu yok. Sıfırdan bir şeyi tasarlayıp üretmek oldukça meşakkatli bir süreç ve birkaç deneme gerektiriyor. Çoğu katılımcı hayatında ilk kez böyle bir şeyi denediği için ilk seferde yapması fazla vakit alır ve bu çok yorucu olur. Atölyeye katıldıktan sonra tabi ki artık kendiniz tasarlayıp istediğinizi üretebilirsiniz.  Baya bir yol ilerlemiş olacağınızı garanti ediyorum. Bir sonraki aşama olarak ilkine katılım sağlayanlarla 2.sini bu şekilde yapmayı planlıyorum daha sonraki zamanlarda.
5 - Zor bir iş mi? Elim dikiş dikmeye pek yatkın değil becerebilir miyim?
Bugüne kadar çok fazla workshop gerçekleştirdik, hepsinin sonunda herkes güler yüzle ayrıldı. Memnuniyet garantisi veriyoruz. En sonunda kartlığı yapabileceksiniz buna emin olabilirsiniz. Elbette ilk denemelerde mükemmel şeyleri pek  beklememek lazım fakat yine de katılan herkes belirli bir kalitede ürün üretiyor. Bilgiyi doğru şekilde aktarıyoruz; becerebilirsiniz yani merak etmeyin:) 
6 - Atölye nerede? Nasıl ulaşabilirim? 
Kartal'da merkeze yakın, minibüs yolu arkası sahil yolunun üstü. E5'e biraz uzak ama metro hattı kullanan da oradan gelebilir minibüs ile aktarma yaparak. Marmaray ile oldukça yakın, Başak istasyonuna yürüyerek 5 dakika. Aracınızla gelirseniz aracınızı sokak arasında park edebileceğiniz yerler mevcut, oldukça sakin bir yer. 
Adres: Yukarı mh, Doğan sk, 23/c Kartal/İstanbul
7 - Ekipman almalı mısınız? 
Atölyeye katılmadan bir şey almanızı önermem. Katıldıktan sonra nelere ihtiyacınız olduğuna çok daha rahat karar veriyor olacaksınız. Neyi nereden alacağınıza dair bilgiler aktarıyor olacağım. Dilerseniz bizden de temel ekipmanları temin edebilirsiniz. Her zaman elimizde olmuyor. Online workshop için ayarladığımız bir temel paket var, geldiğinizde hatırlatırsanız onu da gösteririm. 
8 - Ücreti nedir? 
Ücret: Formu doldurduğunuzda sizinle iletişime geçeceğiz. Katılmak istediğiniz kişi sayısına göre ücret değişebilmektedir. 
9- Katılımcı yorumları
Etkinliğe katılan kişilerin sosyal medya ve google maps'te yaptıkları bazı yorumlar. Daha fazla yorum için google işletme hesabımızı ziyaret edebilirsiniz. 

Etkinlik Katılım Formu

 

ÖNEMLİ NOT : Belirlenen tarihte etkinliğe katılmayan katılımcıların ücretleri iade edilmeyecektir. 

 

 

 Not : Workshop gelirlerinin bir kısmı atölyenin bulunduğu sokaktaki hayvanlar için harcanmaktadır. 

 

 

ONLINE WORKSHOP HAKKINDA BİLGİ : https://strawderi.com.tr/pages/online-workshop