workshop / deri atölye çalışması / kartlık yapımı


1 - İçerik Nedir? 
Atölye yaklaşık 4 saat sürüyor ve en fazla 5'er kişilik gruplar halinde düzenliyoruz(pandemiden dolayı şu an sayıyı 3'e düşürdük). Hobi olarak deriye nasıl başlanır, deri nasıl kesilmeli, deri nasıl dikilmeli, herhangi bir deri parçasını nasıl kesime hazırlamalıyız, nasıl kalıp çıkartmalıyız gibi konu başlıkları üzerine konuşup denemeler yapıyoruz. Ardından da kendi kartlığınızı yapmaya başlıyorsunuz. 
Genel yaklaşımım eğlenceli bir etkinlik sonu kartlık üretmekten ziyade el yapımı deri ürünlerin üretimine dair kalıcı ve sağlıklı bir altlık oluşturmak. 
2 - Atölye sonunda yaptıklarınız ne oluyor? 
Sizin oluyor elbette :)
3 - Gelirken yanınızda bir şey getiriyor musunuz? 
Hayır, gelmeniz yeterli :)
4 - İstediğiniz şeyi tasarlayıp onu o an orada yapabilir misiniz? 
Maalesef atölye içeriğinde bu yok. Sıfırdan bir şeyi tasarlayıp üretmek oldukça meşakkatli bir süreç ve birkaç deneme gerektiriyor. Çoğu katılımcı hayatında ilk kez böyle bir şeyi denediği için ilk seferde yapması fazla vakit alır ve bu çok yorucu olur. Atölyeye katıldıktan sonra tabi ki artık kendiniz tasarlayıp istediğinizi üretebilirsiniz.  Baya bir yol ilerlemiş olacağınızı garanti ediyorum. Bir sonraki aşama olarak ilkine katılım sağlayanlarla 2.sini bu şekilde yapmayı planlıyorum daha sonraki zamanlarda.
5 - Atölye nerede? Nasıl ulaşabilirim? 
Kartal'da merkeze yakın, minibüs yolu arkası sahil yolunun üstü. E5'e biraz uzak ama metro hattı kullanan da oradan gelebilir minibüs ile aktarma yaparak. Marmaray ile oldukça yakın, Başak istasyonuna yürüyerek 5 dakika. Aracınızla gelirseniz aracınızı sokak arasında park edebileceğiniz yerler mevcut, oldukça sakin bir yer. 
Adres: Yukarı mh, Doğan sk, 32/c Kartal/İstanbul
6 - Ekipman almalı mısınız? 
Atölyeye katılmadan bir şey almanızı önermem. Katıldıktan sonra nelere ihtiyacınız olduğuna çok daha rahat karar veriyor olacaksınız. Neyi nereden alacağınıza dair bilgiler aktarıyor olacağım. Dilerseniz bizden de temel ekipmanları temin edebilirsiniz. Her zaman elimizde olmuyor. Online workshop için ayarladığımız bir temel paket var, geldiğinizde hatırlatırsanız onu da gösteririm. 
7 - Ücreti nedir? 
1 kişi için katılım bedeli 220 tl. (ağustos 2020 ile güncel ücret)

Etkinlik Katılım Formu

 

ÖNEMLİ NOT : Belirlenen tarihte etkinliğe katılmayan katılımcıların ücretleri iade edilmeyecektir. 

 

 

 Not : Workshop gelirlerinin bir kısmı atölyenin bulunduğu sokaktaki hayvanlar için harcanmaktadır. 

 

 

ONLINE WORKSHOP HAKKINDA BİLGİ : https://strawderi.com.tr/pages/online-workshop